Vores team

Vores team

Du er altid velkommen til at kontakte en af vores medarbejdere ved spørgsmål om vores produkter og ved behov for råd og vejledning eller anden information.

Kundeservice & Nutricia Direkte

Birthe Toft Lassen

Kundeservice

birthe.lassen@danone.com7021 0709

Ulla Friis

Kundeservice

ulla.friis@danone.com7021 0709

Emilie Engelstrup

Kundeservice
Cand.scient i Klinisk Ernæring

emilie.engelstrup@danone.com7021 0709

Sara Andersen

Kundeservice
Cand.scient i Klinisk Ernæring

sara.andersen@danone.com7021 0709

Rikke Søndergaard

Themis Domain Lead

rikke.sondergaard@danone.com7021 0709

Diana Kaiser

Klinisk ernæringsrådgiver
Klinisk diætist

diaetist@danone.com7021 0709

Hospital

Karina Filberth Andreassen

Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

karina.filberth-andreassen@danone.com3112 2245

Rikke Jørgensen

Account Manager
Jylland og Fyn

rikke.joergensen@danone.com4212 9043

Kommuner & Institutioner

Pernille Madsen

Account Manager
Klinisk diætist
Ansvarlig for kommuner landsdækkende

pernille.madsen@danone.com4212 9017

Maria Skytte Christoffersen

Account Manager
Klinisk diætist
Region Hovedstaden og øvre region Sjælland

maria-skytte.christoffersen@danone.com4212 9026

Else Søbjerg Storbjerg

Account Manager
Klinisk diætist
Region Syd og nedre Region Sjælland

else-sobjerg.storbjerg@danone.com4212 9023

Mette Bie Christensen

Account Manager
Klinisk diætist
Region Midtjylland og Nordjylland

mette-bie.christensen@danone.com42 12 90 36

Apotek

Dorthe Damm Nielsen

Account Manager
Region Syd og Sjælland

dorthe.nielsen@danone.com4212 9029

Katrine Aagaard Lentz

Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

katrine.lentz@danone.com4212 9033

Tina Aagaard Justesen

Account Manager
Region Midt og Nord

tina-aagaard.justesen@danone.com3112 2260

Medical Affairs

Malene Lyngesen

Medical Affairs Manager

malene.lyngesen1@danone.com4212 9019

Henriette Lynge Thomsen

Brand Manager
& Medical Affairs Manager
Paediatrics

henriette-lynge.thomsen@danone.com4212 9032

Salg & Marketing

Hilde Åsheim

Head of Sales, Norway & Denmark

hilde.asheim@danone.com+47 45 20 97 76

Emilie Hakami-Karlshøj

Business Development Manager

emilie.karlshoj@danone.com4212 9027

Lærke Kaae Nørgaard

Homecare Coordinator
Cand.scient. i Klinisk ernæring

laerke.kaae-norgaard@danone.com4212 9022

Gitte Lund Hansen

Sales & Office Coordinator

gitte.lund.hansen@danone.com4212 9016

Kasper Wesley Jensen

Brand Manager
Specialized Nutrition
Adults

kasper-wesley.jensen@danone.com3112 2259

Henriette Lynge Thomsen

Brand Manager
& Medical Affairs Manager
Paediatrics

henriette-lynge.thomsen@danone.com4212 9032

Betina Koldbye

Category Manager
Metabolics & Epilepsy

betina.koldbye@danone.com4212 9025

Dorthe Lund

Pharmacy Manager

dorthe.lund@danone.com2272 4893

Cathrine ter Jung

Digital Engagement Manager, Norway & Denmark

cathrine.ter-jung@danone.com+4798471455

Kristina Krogh Hansen

Head of Marketing
Specialized Nutrition
Adults

kristina.krogh-hansen@danone.com 4212 9037

Øvrig organisation

Miki Aho

Country Manager
Denmark & Norway

miki.aho@danone.com

Michala Bagge Hansen

Quality Manager
Denmark & Norway
Cand.scient. i Klinisk ernæring
Klinisk diætist

michala.hansen@danone.com5373 9118