Vores team

Vores team

Du er altid velkommen til at kontakte en af vores medarbejdere ved spørgsmål om vores produkter, ved behov for råd og vejledning eller anden information.

Kundeservice

Birthe Toft Lassen

Kundeservice

birthe.lassen@danone.com7021 0709

Rikke Søndergaard

Customer Operations Manager SN DK

rikke.sondergaard@danone.com7021 0709

Hospital

Rikke Jørgensen

Klinisk diætist
Account Manager
Jylland og Fyn

rikke.joergensen@danone.com4212 9043

Maria Skytte Christoffersen

Klinisk diætist
Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

maria-skytte.christoffersen@danone.com3112 2245

Community team

Pernille Madsen

Discharge Manager
Klinisk diætist
Ansvarlig for kommuner landsdækkende

pernille.madsen@danone.com4212 9017

Diana Kaiser

Account Manager
Klinisk diætist
Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syd.

diana.kaiser@danone.com4212 9026

Emilie Engelstrup

Account Manager
Cand.scient i Klinisk Ernæring
Wholesalers

emilie.engelstrup@danone.com3159 5426

Apotek

Dorthe Damm Nielsen

Account Manager
Region Syd og Sjælland

dorthe.nielsen@danone.com4212 9029

Katrine Aagaard Lentz

Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

katrine.lentz@danone.com4212 9033

Tina Aagaard Justesen

Account Manager
Region Midt og Nord

tina-aagaard.justesen@danone.com3112 2260

Medical Affairs

Henriette Lynge Thomsen

Brand Manager
& Medical Affairs Manager
Paediatrics

henriette-lynge.thomsen@danone.com4212 9032

Charlotte Bach Dal

Medical Affairs Manager, Adult

charlotte.bach-dal@danone.com4212 9019

Salg & Marketing

Hilde Åsheim

Head of Sales, Norway & Denmark

hilde.asheim@danone.com+47 4520 9776

Emilie Hakami-Karlshøj

Business Development Manager

emilie.karlshoj@danone.com4212 9027

Gitte Lund Hansen

Sales & Office Coordinator

gitte.lund.hansen@danone.com4212 9016

Kasper Wesley Jensen

Brand Manager
Specialized Nutrition
Adults

kasper-wesley.jensen@danone.com3112 2259

Henriette Lynge Thomsen

Brand Manager
& Medical Affairs Manager
Paediatrics

henriette-lynge.thomsen@danone.com4212 9032

Betina Koldbye

Category Manager
Metabolics & Epilepsy

betina.koldbye@danone.com4212 9025

Dorthe Lund

Pharmacy Manager

dorthe.lund@danone.com2272 4893

Cathrine ter Jung

Digital Engagement Manager, Norway & Denmark

cathrine.ter-jung@danone.com+47 9847 1455

Kristina Krogh Hansen

Head of Marketing
Specialized Nutrition
Adults

kristina.krogh-hansen@danone.com 4212 9037

Øvrig organisation

Miki Aho

Country Manager
Denmark & Norway

miki.aho@danone.com

Michala Bagge Hansen

Quality Manager
Denmark & Norway
Cand.scient. i Klinisk ernæring
Klinisk diætist

michala.hansen@danone.com5373 9118

Louise Norus

HR Business Partner Denmark & Norway

louise.norus@danone.com