Vores team

Vores team

Du er altid velkommen til at kontakte en af vores medarbejdere ved spørgsmål om vores produkter og ved behov for råd og vejledning eller anden information.

Kundeservice & Nutricia Direkte

Birthe Toft Lassen

Kundeservice

birthe.lassen@danone.com7021 0709

Ulla Friis

Kundeservice

ulla.friis@danone.com7021 0709

Nete Skovmose

Kundeservice

nete.skovmose@danone.com7021 0709

Rikke Søndergaard

Themis Domain Lead

rikke.sondergaard@danone.com7021 0709

Marie Djurhuus

Klinisk ernæringsrådgiver
Barsel

marie.djurhuus@danone.com7021 0709

Diana Kaiser

Klinisk ernæringsrådgiver
Klinisk diætist

diaetist@danone.com7021 0709

Lærke Kaae Nørgaard

Kundeservice
Cand.scient. i Klinisk ernæring

laerke.kaae-norgaard@danone.com7021 0709

Hospital

Karina Filberth Andreassen

Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

karina.filberth-andreassen@danone.com3112 2245

Kommuner & Institutioner

Pernille Madsen

Account Manager
Klinisk diætist
Region Midt og Nord

pernille.madsen@danone.com4212 9036

Maria Skytte Christoffersen

Account Manager
Klinisk diætist
Region Hovedstaden og Sjælland

maria-skytte.christoffersen@danone.com4212 9026

Else Søbjerg Storbjerg

Account Manager
Klinisk diætist
Region Syd og nedre Region Sjælland

else-sobjerg.storbjerg@danone.com4212 9023

Apotek

Dorthe Damm Nielsen

Account Manager
Region Syd og Sjælland

dorthe.nielsen@danone.com4212 9029

Katrine Aagaard Lentz

Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

katrine.lentz@danone.com4212 9033

Rikke Jørgensen

Account Manager
Region Midt og Nord

rikke.joergensen@danone.com4212 9043

Medical Affairs

Henriette Lynge Thomsen

Brand Manager
& Medical Affairs Manager
Paediatrics

henriette-lynge.thomsen@danone.com4212 9032

Salg & Marketing

Line Wulff

Head of Homecare

line.wulff@danone.com4212 9014

Gitte Lund Hansen

Marketing Coordinator

gitte.lund.hansen@danone.com4212 9016

Kristina Krogh Hansen

Head of Marketing
Specialized Nutrition
Adults

kristina.krogh-hansen@danone.com 4212 9037

Henriette Lynge Thomsen

Brand Manager
& Medical Affairs Manager
Paediatrics

henriette-lynge.thomsen@danone.com4212 9032

Emilie Hakami-Karlshøj

Business Development Manager

emilie.karlshoj@danone.com4212 9027

Betina Koldbye

Category Manager
Metabolics & Epilepsy

betina.koldbye@danone.com4212 9025

Øvrig organisation

Isaac Diaz

Country Manager
Denmark & Norway

isaac.diaz@danone.com+45 2687 1808

Michala Bagge Hansen

Quality Manager Denmark & Norway
Cand.scient. i Klinisk ernæring
Klinisk diætist

michala.hansen@danone.com5373 9118